• VİNÇLERDE BAKIM VE SERVİS KOLAYLIĞINDA DEVRİM  Arnikon
    Firmamızdan Haberler
    MEDYA ve BLOG
    Haber, Duyuru, ve Makale Bloğumuz...

VİNÇLERDE BAKIM VE SERVİS KOLAYLIĞINDA DEVRİM

65     Admin     MAKALE    28/09/2021       152

VİNÇLERDE BAKIM VE SERVİS KOLAYLIĞINDA DEVRİM

Firmamızın Ar-Ge biriminin geliştirmiş olduğu Döküm Teker Bloğunun faydalı model olarak tescillenmesi.

Arnikon vinç Teker blokları, gezer köprülü vinçlerde bakım ve servis kolaylığı sağlamakla birlikte uzun dönemde maliyetleri düşüren son derece önemli bir donanımdır. Aynı zamanda “yenilik” ve “sanayiye uygulanabilirlik” kriterlerini sağlayan eşsiz bir tasarıma sahiptir. Monoblok gövde tasarımına sahip olan Teker Blokları, yürüyüş kutusu, flanş, teker, rulman, süpürgelik, sönümleyici ve bağlantı elemanlarından oluşmaktadır.
Teker blokları, teker grubunun; mevcut sistemlere göre daha kolay monte ve demonte edilebilen, rulman çevrim değişim süresini uzatan, hassas yataklama sistemine sahip, vinç kullanıcısına bakım ve servis kolaylığı ile birlikte düşük maliyet sağlayan tamamen Arnikon Ar-Ge biriminin tasarlayıp geliştirdiği son derece teknolojik bir fikir ürünüdür.  
Sanayiye uygulanabilen teknik çözümler veya fikir ürünlerine, uygulanabilir olması şartıyla TÜRKPATENT enstitüsü tarafından Faydalı model patent belgesi verilir.

Özel tasarım teker bloklarımız ile ilgili patent tescili, “yenilik” ve “sanayiye uygulanabilirlik” kriterleri kapsamında faydalı model belgesi ile tescillenmiş olup, buluş üzerindeki tekel haklarımız koruma altına alınmıştır.Kurulduğumuzdan bu güne kadar Kalite Güven İstikrar prensibimizden taviz vermedik.

çünkü her bir müşterimizin en iyisine layık olduğu biliyoruz. Ürettiğimiz her Vinç_Sistemi bizi temsil eder ve doğal referanslarımızdandır. Memnun müşterilerimizden bazıları...