• EXPROOF VİNÇ NEDİR ? NERELERDE KULLANILIR ? Arnikon
    Firmamızdan Haberler
    MEDYA ve BLOG
    Haber, Duyuru, ve Makale Bloğumuz...

EXPROOF VİNÇ NEDİR ? NERELERDE KULLANILIR ?

63     Admin     MAKALE    15/09/2021       332

EXPROOF VİNÇ NEDİR ? NERELERDE KULLANILIR ?

Exproof Vinç Neye Göre Gruplandırılır ve Sınıflandırılır ?

ATEX SINIFI VİNÇ NEDİR?
AB Organizasyonlarının ATEX direktifleri 1 Temmuz 2003 tarihinden başlayarak uygulanmaya konulmuştur. ATEX, Fransızca “ATmosphéres EXplosives” kelimelerinin ilk hecelerinin birleşiminden oluşturmuş bir kelimedir ve Patlayıcı Atmosferler anlamına gelmektedir.

ATEX SERTİFİKASI NEDİR?
Patlayıcı, parlayıcı ve kolay yanıcı ortamlarda kullanılan (vinçler de dahil olmak üzere) Endüstriyel ürünler için verilen uluslararası bir sertifikadır.

AVRUPA BİRLİĞİ ATEX DİREKTİFLERİ NELERDİR?
Ekipman üreticileri ve kullanıcıları için olmak üzere iki adet ATEX direktifi vardır.
Birincisi; (ATEX 95) Ekipman Direktifi 94/9/EC olarak; Potansiyel Patlayıcı Atmosferlerde kullanılmak amacıyla üretilen Ekipman ve Koruyucu Sistemler Talimatıdır. Kısaca ATEX için güvenli ekipmanlar direktifidir.
İkincisi; (ATEX 137) Çalışma Yeri Direktifi 99/92/EC olarak; Patlayıcı Atmosferlerden Potansiyel Riskteki Çalışanların İş Güvenliğinin ve Sağlığının İyileştirilmesi İçin Minimum Gereklilikler Talimatıdır. Kısaca ATEX için işçi koruma direktifidir.
Patlayıcı ortamlarla (EXproof) ilgili standartlar ve uygulamalar bu her iki ATEX talimatlarına uygun olmak zorundadır. Ortak Pazar Ülkeleri kendi ulusal yasa, standart, yönetmelik talimat ve saire gibi konu ile ilgili tüm mevzuatlarını ATEX 100’e ve ATEX 137’ye uyumlu hale getirmek zorundadırlar ve uyumlu hale getirmişlerdir.ATEX sınıfları hakkında daha fazla bilgi için hazırlamış olduğumuz PDF dokümanını inceleyebilirsiniz.


Kurulduğumuzdan bu güne kadar Kalite Güven İstikrar prensibimizden taviz vermedik.

çünkü her bir müşterimizin en iyisine layık olduğu biliyoruz. Ürettiğimiz her Vinç_Sistemi bizi temsil eder ve doğal referanslarımızdandır. Memnun müşterilerimizden bazıları...