• Vinç Arabalarında Demonte Sistemin Avantajları Arnikon
    Firmamızdan Haberler
    MEDYA ve BLOG
    Haber, Duyuru, ve Makale Bloğumuz...

Vinç Arabalarında Demonte Sistemin Avantajları

60     Admin     MAKALE    26/08/2021       393

Vinç Arabalarında Demonte Sistemin Avantajları

Vinç arabaları standardize edilirken sistemin bir bütün halinde çalışması için ilk olarak belirlenmesi gereken karakteristik özellikler Fem Sınıfı, Kapasite, Donanım, Kaldırma/Yürütme Hızı ve Kaldırma Yüksekliğidir. Bu özellikler dahilinde vinç arabaları kendi içerisinde gruplara ayrılır. Zincirin bir halkasında oluşan aksaklık sistemi bir bütün olarak etkileyeceğinden dolayı bu gruplar hedeflenen amaca yönelik belirlenen değişkenler dahilinde ayrılmalıdır. Gruplara ayrılan vinç arabalarında kapasite ve donanıma bağlı olarak halat çapı hesaplanmaktadır.

Tambur uzunluğunu belirlemek için hesaplanan halat çapına bağlı olarak standartlara uygun halat hatve işleme ölçüsü belirlenir. Kaldırma yüksekliği ve halat hatvesi ile gerekli tambur uzunluğu hesaplanır. Halat başına düşen yük ve tambur uzunluğuna göre tambur çapı ve kalınlığı hesaplanır. Halat başına düşen yük, tambur çapı ve kaldırma hızına bağlı olarak Redüktör/Motor seçimi yapılır. Hesaplanan bu değerlerin veya seçimlerin Fem Sınıfına göre uygunluğu kontrol edilir. Yapılan kontroller sonucunda uygunluk onayı alındıktan sonra tambur uzunluğuna göre vinç arabalarının teker merkezleri belirlenmiş olur. Bu teker merkezlerine göre köprü yürütme takımları da Fem Sınıfı, Kapasite, Yürütme Hızı, Yürüme Rayı ve Kiriş Alt Sac Genişliği gibi parametrelere göre standardize edilir.

Vinç arabaları standardize edilirken aynı zamanda demonte sisteme geçilmiştir. Demonte sistem ile hedeflenen; alt montajlardan ya da parçalardan bir araya getirilerek montaj hattında bir bütün oluşturulmasıdır. Nihai ürün tasarımlarımız montaj hattında herhangi bir imalat yöntemi gerektirmeden bağlantı elemanları ile bir araya getirilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Demonte sistem ve standardizasyon çalışmaları sonucu aynı teknik özelliklere sahip (veya aynı grupta yer alan) farklı vinç serilerinde (VDH, EH, VDMH) aynı alt montajları kullanarak üretimi hızlandırma, ERP programlarıyla entegrasyonu kolaylaştırma, tasarımı pratikleştirme, takip edilebilirliği kolaylaştırma, özel tasarımları standartlaştırma, iş emirlerini sadeleştirme vb. gibi hedeflere ulaşmamıza yelken açmıştır.


Kurulduğumuzdan bu güne kadar Kalite Güven İstikrar prensibimizden taviz vermedik.

çünkü her bir müşterimizin en iyisine layık olduğu biliyoruz. Ürettiğimiz her Vinç_Sistemi bizi temsil eder ve doğal referanslarımızdandır. Memnun müşterilerimizden bazıları...