Portal Vinçler

Portal Vinçler

Portal vinçler genellikle açık alanlarda, kapalı sahaya ihtiyaç duyulmayan yerlerde kullanıldığı gibi kapalı saha içinde de kullanılabilir.

Tersaneler, haddehaneler, demir çelik sektörüne hizmet eden işletmeler, stok alanları, mermerciler, makina imalatındaki endüstriyel tesisler, ve yük kaldırmaya ihtiyacı olan her işletmede kullanılabilecek portal vincin tasarımı, mühendisliği, imalatı ve her türlü teknik servisi bizim işimizdir.

Çelik konstrüksiyon gövdeler tam yükte maksimum 1/1000 sehim oranına göre dizayn ve imal edilmektedir. Sac kutu konstrüksiyondan imal edilen kirişlerin tüm ana kaynakları tozaltı kaynak robotları ile sürekli olarak yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler DIN EN 10204 3.1 sertifikalıdır. Çıkıntılı yada çıkıntısız (portafo) olarak ihtiyaca göre çözümlerimiz mevcuttur. Özellikle açık sahalarda tercih edilen portal vinçler genel olarak üç tipte imal edilmektedir.

 

Gezer köprülü tavan vinçleri, portal vinçler, pergel vinçler, monoray vinç arabaları, gezer vinç arabaları, transfer arabaları, yük asansörleri, caraskallar, gezer vinç ya da portal vinç yürüyüş takımları gibi standart vinç sistemlerinin yanı sıra, galvanizhane vinçleri, tersane vinçleri, metrolar için şaft vinçleri, otomasyonlu vinçler, konteyner vinçleri, gemi vinçleri, liman vinçleri, güç santrali vinçleri gibi özel mühendislik hizmeti gerektiren proses vinçleriArnikon vinç sistemlerinin müşterilerine sunduğu hizmetlerdir.

Ayrıca; radyo frekanslı vinç uzaktan kumandaları, kapalı bara sistemleri, kablo sarma tamburları, vinç sirenleri, limit anahtarları, enerji aktarma ve taşıma sistemleri, kablo taşıma sistemleri, elektrohidrolik yada elektromanyetik vinç frenleri gibi elektrikli gezer vinç sistemlerine dair her ne varsa Arnikon mühendislik ürün yelpazesindedir. Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Kayseri, Antalya, Bursa gibi bir çok ilde servislerimiz ve yedek parça istasyonlarımız olduğu gibi Türkiyenin hemen her köşesinde çalışmakta olan vinç sistemlerimiz mevcuttur.


Çif Kiriş Köprülü Portal Vinçler

Çift kiriş köprülü portal vinçler; maliyeti, bakım ve onarım kolaylığı, kapasite sınırının olmaması, ...

Tek Kiriş Köprülü Portal Vinçler

Tek kiriş köprülü portal vinçler sanayide bir çok alanda gündelik basit uygulamalarda kendine ye...

Yarı Portal Vinçler - Semi Portal Vinçler

Semi-Portal vinç (yarı portal-topal portal), açık sahada yük taşıma ve kaldırma uygulamaları için bir ta...