Однобалочный Козловые Краны

Однобалочный Козловые Краны

Tek kiriş köprülü portal vinçler sanayide bir çok alanda gündelik basit uyğulamalarda kendine yer edinmiştir. Çift kiriş köprülü portal vinçlere nazaran daha seri, daha ekonomik ve az yer kaplar. Genellikle bir tazgahın üzerinde yada belli bir amaca hizmet eder.

Gezer köprülü vinçler karşısında müşterilere alternatif teşkil eder.

Genellikle kısa köprü açıklıklarında tercih edilen bir sistemdir. Bununla birlikte imal edilebilirliği noktasında ölçü, ebat ve kapasite noktasında bir sınırlama söz konusu değildir. Ancak daha ziyade aks aralığının az olduğu yerlerde (15 m den kısa) daha fazla tercih edilmektedir. Sacdan kutu konstrüksiyon olarak imal edilebileceği gibi I kirişten yada kafes konstrüksiyondan da imal edilebilmektedir.

Tek kiriş köprülü portal vinçler çıkıntılı (portrofolu) ya da çıkıntısız olarak üretilebilmektedir. Açık alanlarda ya da kapalı alanlarda, fabrika içi yada yafbrikadışı sahalara adapte eilebilme özelliği vardır. Demir çelikten hadde hanelere, makina imalatçılarından atölyelere, mermer ocaklarından stok sahalarına bir çok alanda kullanılmaktadır.